Зміст доступний лише польською мовою.

19.07.2024

Synergia platform telemedycznych zbadani.pl i HomeDoctor oraz dostawcy rozwiązań AI

Dzięki współpracy z HomeDoctor, na platformie medycznej Zbadani.pl, pacjenci, bez zwłoki, mogą umawiać teleporadę i konsultować badania obrazowe oraz każde inne. Integracja tych usług pozwala na holistyczne zarządzanie zdrowiem pacjentów, zapewniając dostęp do pełnej dokumentacji medycznej oraz szybką i efektywną opiekę zdrowotną.

Warto tu również wspomnieć o rozwiązaniu opartym na sztucznej inteligencji, jakim jest Qure.ai. Jak wskazują eksperci, jest ono przyszłością radiologii. To innowacyjne oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję do szybkiej i precyzyjnej analizy badań obrazowych, takich jak mammografia, rentgen układu mięśniowo-szkieletowego i klatki piersiowej, a także w tomografii komputerowej klatki piersiowej i głowy. Technologia, dostarczana przez Qure.ai, wspiera radiologów, czy to pracujących  w tradycyjnym szpitalu, czy też w firmach teleradiologicznych. Pozwala na szybsze diagnozowanie pacjentów, jednocześnie umożliwiając lekarzom i radiologom efektywne szeregowanie przypadków medycznych, zwłaszcza w nagłych przypadkach czy też podczas przyjęć pacjentów na SOR. Pomaga to dostawcom opieki zdrowotnej w identyfikacji krytycznych scenariuszy  w celu uniknięcia śmierci pacjenta i na rzecz poprawy jakości opieki nad nim.

I tu przechodzimy do sedna, platforma Zbadani.pl dostarcza rozwiązania SI, wykorzystując współpracę właśnie z Qure.ai, takie jak analiza wyników badań obrazowych i ich interpretacja. Funkcje te będą udostępniane zarówno dla placówek medycznych, jak i docelowo dla pacjentów. Integracja SI z platformami telemedycznymi ma na celu stworzenie kompleksowego podejścia obsługi pacjenta, który będzie lepiej odpowie na aktualne potrzeby związane zarówno z dostępnością jak i jakością Po udostępnieniu funkcjonalności Qure.ai na Portalu Pacjenta platformy Zbadani.pl, pacjent niezwłocznie po otrzymaniu badania obrazowego, będzie mógł zamówić opis sztucznej inteligencji, a następie skonsultować całość z wybranym specjalistą dostępnym na platformie Zbadani.pl.

Podsumowanie

Sztuczna inteligencja przynosi ogromny potencjał do transformacji diagnostyki medycznej, poprawiając dokładność, szybkość i efektywność procesu diagnostycznego. Jednak jej zastosowanie wiąże się również z wyzwaniami technicznymi, regulacyjnymi i etycznymi. Przyszłość SI w medycynie zależy od dalszego rozwoju technologii, badań nad jej zastosowaniem oraz współpracy między lekarzami a informatykami, aby stworzyć bezpieczne i efektywne systemy, które poprawią jakość opieki zdrowotnej.

← повернутися до списку статей